Przejdź do treści
Fotograf ślubny Gliwice

Fotograf Ślubny Gliwice

Jako fotograf ślubny Gliwice uważam za świetne miejsce na organizację ślubu oraz sesji ślubnej! Wiem, o czym piszę, ponieważ ja również zorganizowałem swój ślub w Gliwicach! Nazywam się Krzysztof i fotografuję śluby od ponad 15 lat. Od zawsze interesowałem się ludźmi, ich emocjami oraz możliwością przywracania wspomnień za pomocą zdjęć. Fotografia ślubna to dla mnie idealne połączenie sztuki i pamiętnika z życia. Uwielbiam swoją pracę i czerpię z Waszych pięknych ślubów mnóstwo pozytywnej energii. Zawsze staram się dopasować do potrzeb i oczekiwań Par Młodych, a także do warunków panujących podczas ceremonii i wesela. Nie boję się wyzwań i lubię eksperymentować. Wybrałem Gliwice jako swoje miasto, ponieważ znajduję tutaj wszystko, czego potrzebuję: architektura, natura, możliwości rozwoju, a przy okazji Gliwice zachowało wiele zabytków i ciekawych miejsc, które chętnie odkrywam. Jest to pozytywne miejsce na mapie Polski, które inspiruje mnie jako fotografa.

Jak wybrać fotografa na ślub w Gliwicach?

Oto kilka kryteriów, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze fotografa ślubnego:

 • Portfolio – to pierwsza i najważniejsza rzecz, na którą powinniście spojrzeć. Przejrzyjcie dokładnie prace fotografa, zwróćcie uwagę na styl, kolorystykę, kompozycję i emocje, jakie wywołują zdjęcia. Czy podobają Wam się efekty? Czy pasują do Waszej wizji zdjęć ślubnych?
 • Zobacz pełny reportaż – portfolio jest istotne, ale fotografowie pokazują tam swoje najlepsze kadry, a przecież chcecie więcej niż jedno zdjęcie ze swojego ślubu. Ja osobiście zawsze pokazuję pełne reportaże na spotkaniu z Wami.
 • Oferta – sprawdź, co fotograf oferuje w swoim pakiecie ślubnym. Ile godzin pracy obejmuje? Jakie są dodatkowe koszty? Jak długo trwa obróbka zdjęć? Czy dostaniecie album lub pendrive ze zdjęciami? Czy zdjęcia są w pełnej rozdzielczości? Porównajcie oferty kilku fotografów i wybierzcie tę, która najlepiej odpowiada Waszym potrzebom i budżetowi.
 • Opinie – warto również sprawdzić opinie innych par, które korzystały z usług danego fotografa. Możecie poszukać ich na stronie internetowej fotografa, w mediach społecznościowych, a także na wizytówce w Google Maps. Przeczytajcie kilka recenzji i zobaczcie, jak oceniana jest praca fotografa pod względem jakości, profesjonalizmu, punktualności i kontaktu z Parą Młodą oraz Gośćmi.
 • Umowa – nie zapomnijcie o formalnej stronie współpracy z fotografem. Poproście o umowę pisemną, w której będą zawarte wszystkie istotne informacje dotyczące usługi fotograficznej. Przeczytajcie ją uważnie i upewnijcie się, że zgadzacie się ze wszystkimi warunkami. Zwróćcie szczególną uwagę na kwestie dotyczące płatności, terminu realizacji, praw autorskich i odpowiedzialności za ewentualne problemy techniczne lub siłę wyższą.
 • Osobowość – pamiętajcie, że fotograf będzie towarzyszył Wam przez cały dzień ślubu, więc ważne jest, abyście czuli się z nim dobrze i swobodnie. Umówcie się na spotkanie lub rozmowę telefoniczną z fotografem przed podpisaniem umowy i zobaczcie, czy dogadujecie się na poziomie osobistym. Czy fotograf jest sympatyczny, komunikatywny, zadbany i profesjonalny? Czy rozumie Wasze oczekiwania i pomysły?

Ślub w Gliwicach

W Gliwicach znajduje się wiele miejsc, które mogą być idealnym miejscem na ceremonię ślubną. Niektóre z nich to:

Ślub w Katedrze Gliwickiej – Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła

Katedra gliwicka jest wyjątkowym kościołem w Gliwicach, znanym z bogatego wnętrza, w tym ołtarza głównego z obrazem Matki Boskiej Gliwickiej, organów z XVIII wieku i malowideł na sklepieniu. Dla mnie to szczególne miejsce, bo to właśnie tutaj powiedziałem „TAK” i zostałem mężem :)

Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach

Ślub w kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach

Jako fotograf ślubny, miałem przyjemność uwiecznić wiele pięknych ceremonii w kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach. To zabytkowa świątynia z XV wieku, która zachwyca gotycką architekturą i bogatym wnętrzem. Górująca nad historycznym centrum miasta wysoka wieża, umożliwia podziwianie panoramy Gliwic. Zaś wnętrze swoją przestronnością nadaje zdjęciom niebywałej jasności.

Ślub cywilny w Gliwicach 

Oczywiście poza ceremonią w kościele, macie możliwość skorzystać z USC w Gliwicach. Możecie zorganizować swój ślub w zabytkowym budynku ratusza. Piękne wnętrza i Urzędnicy, którzy wkładają serce w ceremonię. Od 2015 r. istnieje możliwość organizacji ślubu w plenerze. Jest to nieliczny z USC, gdzie ślub nie trwa 5 minut. Polecam :)

Wesele w Gliwicach

Gliwice to nie tylko ciekawe miejsca na ślub, ale także dobre miejsce na wesele. Dlaczego? Oto kilka powodów:

 • Bogata oferta sal weselnych – w Gliwicach znajdziecie salę weselną dopasowaną do wielu gustów i budżetów. Od eleganckich pałaców i zamków, po przytulne restauracje i hotele. Styl dowolny :)
 • Łatwy dojazd – Gliwice są dobrze skomunikowane z innymi miastami i regionami. Można tu dojechać samochodem, pociągiem lub autobusem, a i dolecieć się da ;) To ułatwia organizację ślubu i zaproszenie gości z daleka.
 • Przyjazna atmosfera – Gliwice to miasto z duszą, gdzie ludzie są życzliwi i pomocni. Możecie liczyć na profesjonalną obsługę i ciepłe przyjęcie.


Szukacie sali ślubnych w Gliwicach? Jest tego sporo. Chętnie pomogę Wam przy wyborze. Pokażę zdjęcia i opiszę wrażenia moje, Gości oraz Par Młodych. Miałem okazję fotografować w wielu salach ślubnych w Gliwicach, był to m.in.: Dworek u Hrabiego, Restauracja Modrzewiowy Dwór, Hotel Arsenał, czy też pobliski Biały Dom w Paniówkach:

Restauracja Umami Sala Weselna

Jako fotograf ślubny wykonałem zdjęcia na weselu w restauracji Umami w Pyskowicach. Para Młoda wybrała to miejsce ze względu na jego niepowtarzalny klimat i wyśmienitą kuchnię. Niemałą rolę zapewne odegrał również cudowny ogród. Zdjęcia wyszły znakomicie, ponieważ restauracja ma wiele ciekawych zakątków i dekoracji, które tworzą niesamowitą scenerię. A przy tym wszystkim byłem pod wrażeniem profesjonalizmu i serdeczności obsługi, która dbała o każdy szczegół.

Plener ślubny w Gliwicach

Gliwice to miasto pełne zabytków, zieleni i uroku. Nie brakuje tu miejsc, które nadają się na plener ślubny. Najczęściej wybierane to:

 • Stare Miasto – serce Gliwic, gdzie znajdują się piękne kamienice, ratusz i rynek. To idealne tło dla sesji zdjęciowych.
 • Palmiarnia – to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, gdzie można podziwiać egzotyczne rośliny i zwierzęta. To świetna opcja na plener ślubny w zimie lub w deszczowy dzień.
 • Radiostacja – to symbol Gliwic i jeden z najwyższych drewnianych masztów na świecie. To miejsce o bogatej historii i niezwykłej architekturze. Doskonałe tło dla nowoczesnych i oryginalnych zdjęć.
 • Pałac w Pławniowicach – trzyskrzydłowy pałac, z elementami neomanieryzmu i romantyzmu. W pałacu znajduje się kaplica, która służy jako kościół parafialny. Zaś sam pałac otacza piękny park z jeziorem i fontanną.

Poniżej kilka zdjęć z plenerów ślubnych, z przykładowych lokalizacji w Gliwicach

Plener ślubny Palmiarnia w Gliwicach

Plener ślubny Radiostacja w Gliwicach

Jeśli szukasz niezwykłej i oryginalnej scenerii na sesję, to przestrzeń wokół radiostacji gliwickiej może okazać się idealnym wyborem. To miejsce pełne różnorodności. Radiostacja gliwicka to najstarsza na świecie drewniana wieża radiowa, a wokół niej znajduje się przestrzeń z alejkami, ławkami, palmami, ścianą bluszczu i cegłą. Jest to przestrzeń, która tworzy romantyczną atmosferę.

Plener ślubny Radiostacja w Gliwicach

Fotograf Ślubny Gliwice Ile Kosztuje?

Cena fotografii ślubnej zależy od wielu czynników, takich jak zakres usługi, czas pracy, ilość zdjęć, format i jakość odbitek, dodatki (np. dron) czy termin wesela. Średnie ceny za reportaż ślubny w Gliwicach oraz za sesję plenerową oscylują wokół średnich krajowych. Oczywiście każdy fotograf ślubny ma swoją własną ofertę oraz podejście do swoich usług. Dlatego warto porównać kilka ofert i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom i budżetowi. Pamiętajmy jednak, że jakość ma swoją cenę i nie warto oszczędzać na czymś tak ważnym jak zdjęcia ślubne.

Fotograf na ślub Gliwice

Kim jestem?

Jako fotograf ślubny z Gliwic, oferuję swoje wieloletnie doświadczenie oraz pracowitość, która motywowana jest jednym celem: stworzyć pamiątkę na lata. Stawiam na naturalność i relacje międzyludzkie. Przygotowuję się do każdego ślubu z pełnym zaangażowaniem i zawsze staram się zrozumieć oczekiwania moich Par. Prawdopodobnie trafiliście tutaj, wpisując w wyszukiwarce Fotograf na ślub Gliwice lub Fotograf ślubny Gliwice. Jesteście na dobrej drodze do wybrania swojego fotografa. Zastanawiacie się co teraz? Napiszcie do mnie zapytanie wpisując datę Waszego ślubu, a w odpowiedzi otrzymacie ofertę oraz potwierdzenie mojej dostępności.

Kontakt

Fotograf Ślubny Krzysztof Korzeniec
info@korzeniec.com
tel.: ⁺48 785 112 311

Formularz kontaktowy

  *pole wymagane

  Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Administratorem danych osobowych jest iSWS Krzysztof Korzeniec Katowice

  Zobacz moje Portfolio Ślubne