Przejdź do treści
Fotograf Ślubny Śląsk

Krzysztof Korzeniec fotograf ślubny Śląsk

Jako Fotograf ślubny Śląsk traktuję jako coś znacznie więcej, niż tylko rejon na mapie. Tym bardziej, że od wielu pokoleń jestem ze Śląskiem związany, a gwara była u mnie podstawą formą komunikacji w domu. Najważniejsze jest jednak to, że znam to miejsce bardzo dobrze, a i tak dzięki Wam mam motywację do dalszej eksploracji. Każda para, która planuje ślub i wesele, pragnie, aby to było wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Jednym z najważniejszych elementów tego wydarzenia jest oczywiście fotograf ślubny, który swoją kreatywnością, cierpliwością i zaangażowaniem, sprawi, że zdjęcia będą miłą pamiątką po ślubie.

Plener ślubny na Śląsku – natura przede wszystkim

Każda para młoda pragnie, by ich sesja ślubna była wyjątkowa i piękna. Na Śląsku, oprócz kościołów i sal weselnych, znajdziemy wiele malowniczych miejsc, które idealnie sprawdzą się na sesję ślubną. Zacznijmy od lasów i parków, które w pełni ożywają latem. Rozległe przestrzenie np. lasu murckowskiego, czy też w okolicach Tarnowskich Gór…sporo tego u nas:

Przyjemnym wizualnie miejscem jest dawny kamieniołom – Park Gródek w Jaworznie, czyli tzw. śląskie Malediwy. Zarówno samo jeziorko wraz ze ścieżką, jak i tereny otaczające kamieniołom.

Nie można zapomnieć o ewenemencie na skalę europejską, czyli o sesji na Pustyni Błędowskiej! Uwielbiam to miejsce za światło, za możliwości i za swoją wyjątkowość.

Lubię też Jurę Krakowsko-Częstochowską (czy to Zamek na Pieskowej Skale, czy to Górę Zborów). Te miejsca zapewnią niesamowite tło dla zdjęć i pozwolą odkryć piękno przyrody Śląska.

Coraz popularniejsze są sesje ze zwierzakami np. plener ślubny z Alpakami na tle Beskidów to, coś co zostaje z Wami na dłużej zarówno w warstwie fotograficznej, jak i na poziomie doświadczenia.

A jak już jesteśmy w Beskidach, to tutaj również mamy szerokie pole do popisu. Łatwo dostępne szczyty, pagórki, widoki, wodospady…sielanka i nieograniczona przestrzeń.

Plener ślubny na Śląsku – architektura różnorodna

Warto rozważyć sesję na tle zamkowych ruin w Ogrodzieńcu, Zamku w Mosznej, w Pałacu w Pszczynie, czy też w Krowiarkach. Takie miejsca są dostępne zarówno na północy, jak i na południu Śląska.

Jeśli ktoś uważa, że nie dla niego taki klimat – proszę bardzo. Zapraszam pod ziemię, a dokładniej do kopalni Guido i Luiza w Zabrzu lub Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Preferujecie nowoczesną lub lokalną architekturę? Zacznę moje polecenia od Strefy kultury (czyli od symbolu Śląska Spodka, do Muzeum Śląskiego), by następnie wybrać osiedle Nikiszowiec, przez stare miasto w Cieszynie, na starówce w Bielsku-Białej skończywszy.

Co powiecie na skansen w Chorzowie? Zabytkowe, stare chaty ze strzechą, stary wiatrak i stodoła. Jest tam wiele możliwości.

A może sesja na stadionie (np. na śląskim)? Murawa z drona, trybuny, szatnia. Dla fanów będzie, jak znalazł.

Oprócz tradycyjnych plenerów warto rozważyć również sesję w nietypowych miejscach. Fotografia ślubna w muzeum, śląskim wesołym miasteczku, czy też na terenie Palmiarni w Gliwicach. Jedno jest pewne – Śląsk oferuje wiele różnorodnych miejsc, które pozwolą na stworzenie wyjątkowych i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ceremonia ślubna na Śląsku

Na Śląsku można znaleźć wiele urokliwych miejsc, które idealnie nadają się na ten dzień. Bez względu na to, czy decydujesz się na ślub kościelny, w urzędzie stanu cywilnego, czy plenerowy, jako fotograf ślubny Śląsk uważam, za miejsce, które oferuje wiele możliwości. Można wybrać malownicze krajobrazy, urokliwe parki, czy też zabytkowe obiekty, które z pewnością dodadzą powagi i złapią za serca. Pary młode, które swój ślub planują na Śląsku, mają ogromne możliwości:

 • Bazylika, czy mały drewniany kościółek?
 • Kościół w stylu neoromańskim, gotyckim czy barokowy?
 • Urząd Stanu Cywilnego z salą w stylu secesyjnym (np. USC w Katowicach), modernistyczną, czy współczesną?
 • Ślub w plenerze? W lesie, na tle skałek na Jurze, na Stadionie Śląskim, w zabytkowej kopalni Guido, a może na plaży na Pogorii?

Naprawdę jest w czym wybierać! Zazdroszczę Wam tej możliwości, którą polskie prawo daje od 2015 r. Swój ślub miałem rok wcześniej i nie mogłem skorzystać z tej opcji. Poza tym swój ślub wzięliśmy w gliwickiej katedrze, do której zaprosiliśmy nie tylko Rodzinę i Znajomych, ale także Moje Pary Młode.

Ile kosztuje fotograf ślubny na Śląsku?

Ceny usług fotografa ślubnego na Śląsku oceniłbym na poziomie średniej w Polsce. Są one niższe niż w Krakowie oraz Wrocławiu, ale wyższe niż w Opolu, czy Łodzi. Podsumowując koszt fotografa na Śląsku mieści się w normie w porównaniu z innymi miastami w Polsce. I teraz najistotniejsze: zakres tego co fotografowie oferuję w swoich ofertach, jest równie różnorodny, co poziom cen za ogólnie pojętą obsługę fotograficzną. Każdy z nas ma indywidualne podejście do zakresu pracy, ilości godzin, obrabianych zdjęć, czy albumów. Nie wspominając o doświadczeniu, zdolnościach fotograficznych, umiejętnościach obróbki, czy zaangażowaniu. Dla każdego z nas, na innym poziomie przykleimy etykietę „za drogi”, „podejrzanie tani” itd. Jako osoba, która również organizowała swój ślub, muszę przyznać, że nie żałuję ani złotówki wydanej zwłaszcza na fotografie. Nie miał znaczenia samochód, czy piąta kolacja, której nikt by nie zjadł. Za to zdjęcia zostały z nami i chętnie do nich wracamy.

Jak wybrać fotografa na swój ślub? Fotograf Ślubny Śląsk

Wybór odpowiedniego fotografa ślubnego na Śląsku może być trudny, ponieważ fotografów jest tu wielu. Ale to dobrze. Lepiej mieć z czego wybierać i lepiej, jak konkurencja nakręca nas, fotografów do działania i rozwojiania się. Warto poświęcić czas na dokładne przejrzenie portfolio wybranych fotografów. Portfolio na stronie to pieczołowicie wyselekcjonowane kadry. Dlatego uważam za ważniejsze zobaczenie pełnego reportaż, czyli zdjęć z całego ślubu, albo nawet i kilku. Ważne jest też osobiste spotkanie, aby poznać człowieka, któremu powierzymy to zadanie. Warto również zapoznać się z opiniami Par Młodych oraz czy fotograf oferuje dodatkowe usługi, takie jak sesje plenerowe czy albumy. Kluczowe jest, aby znaleźć fotografa, który zrozumie Wasze oczekiwania i pomoże Wam zachować najpiękniejsze momenty z dnia ślubu na zdjęciach.

Zanim zdecydujecie się na fotografa ślubnego:

 • zobaczcie jego pełne reportaże,
 • pamiętajcie, że portfolio na stronie to tylko „najlepsze z najlepszych”,
 • zapoznajcie się z opiniami Par Młodych, zwłaszcza na portalach, na których fotograf nie ma opcji edycji np. na wizytówce Google Maps,
 • spotkajcie się, jeśli możecie na żywo, ewentualnie online,
 • porównajcie zarówno fotografów, jak i ich oferty, biorąc pod uwagę najistotniejsze dla Was punkty oferty,
 • dopytajcie o koszty dodatkowe: dojazd, nocleg, opłaty za dalekie sesje, czy za odbitki lub album.

Kim jestem?

Jako fotograf ślubny ze Śląska, urodzony tutaj, wychowany tutaj, oferuję wszystkie najlepsze cechy, z jakich składają się ludzie tej ziemi: pracowitość, szczera dobroć, kreatywność, tradycja i dbanie o bliskich. Stawiam na naturalność i relacje międzyludzkie, a moje zdjęcia to nie tylko pamiątka z dnia ślubu, ale również cząstka mnie, którą daje swoim zaangażowaniem. Jestem w stanie uchwycić najpiękniejsze momenty z dnia ślubu i stworzyć klasyczny album lub fotoksiążkę, który będzie Wam przypominać o tym wyjątkowym dniu przez lata. Przygotowuję się do każdego ślubu z pełnym zaangażowaniem i zawsze staram się zrozumieć oczekiwania moich Par. Jeśli szukacie fotografa ślubnego na Śląsku, który pomoże Wam zachować piękne wspomnienia z tego wyjątkowego dnia, to znaczy, że szukacie właśnie mnie!

Kontakt

Fotograf Ślubny Katowice ul. Staromiejska 6
info@korzeniec.com
tel.: ⁺48 785 112 311

Formularz kontaktowy

  *pole wymagane

  Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Administratorem danych osobowych jest iSWS Krzysztof Korzeniec Katowice, ul. Staromiejska 6