Przejdź do treści

Plener ślubny w Katowicach – Magda i Adam

Plener ślubny w Katowicach
plener ślubny w Katowicach


Magda wraz z Adamem są wyjątkowo zżyci z miastem, w którym mieszkają. Dlatego na pytanie gdzie chcielibyście sesję, odpowiedź była oczywista: plener ślubny w Katowicach! Tak niewielka podpowiedź z ich strony, a tak wiele możliwości! Plener ślubny w innym dniu niż sam ślub ma sporo atutów, a jednym z nich jest niemal dowolny dzień na to zadanie.

Sesja o wschodzie

Czasem bywa tak, że z różnych przyczyn na taki plener posiada się tylko jeden, konkretny dzień. I nagle okazuje się, że wszystkie prognozy na świecie nie wspierają losu, od którego mamy tylko ten jeden termin do dyspozycji. Burze – deszcze – kataklizmy- ale popołudniu! Z pewnością niewiele osób skusiłoby się na sesję widząc takie prognozy. Ze względu na takie, a nie inne dane, ja – jak to ja – wpadłem na genialny pomysł zrobienia sesji o wschodzie. Ponieważ pogoda na rano gwarantowana, a ja dla dobrych zdjęć wstanę pół godziny przed budzikiem, pozostało mi czekać na decyzję głównych zainteresowanych. W związku z tym, że mam jakiś taki dar przyciągania ludzi zbliżonych poziomem spontaniczności do mnie – decyzja była pozytywna. Podobnie jak morale, kiedy już się spotkaliśmy o dość wczesnym poranku. Wiecie – wschód słońca w maju to nie jakaś tam siódma rano. Budziki ustawiliśmy bliżej piątej. Bezsprzecznie tak pustych Katowic jeszcze nie widziałem!

Gdzie zrobić plener ślubny w Katowicach?

Pierwsze, co mi przychodzi na myśl, to Strefa Kultury. Tam znajdziecie mnóstwo ciekawych miejsc, które pozwolą Wam na niezapomniane zdjęcia. A co takiego jest? Jest to miejsce od Spodka, poprzez MCK i NOSPR, na Muzeum Śląskim skończywszy. Różnorodny zbiór pełen: ceglanych murów, pięknej nowoczesnej architektury, sporo zieleni i drzew.

Drugie miejsce, które polecam, a które odwiedziliśmy to Nikiszowiec. Jest to miejsce bardzo charakterystyczne dla Katowic. Dlatego uważam, że trudno o lepsze miejsce do robienia zdjęć ślubnych. Nie sposób się tam nudzić ponieważ osiedle to jest bardzo klimatyczne i różnorodne.

Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy i mogę Wam polecić to Las Murckowski. To miejsce, które przede wszystkim polecam tym, którzy uwielbiają naturę. W lesie jest mnóstwo światła i cieni. Innymi słowy pozwala na ciekawe grę światłocieniem. Jest też wiele drzew, co pozwala na ciekawe kompozycje zdjęć. No i na pewno będziecie mogli poczuć się jak w bajce, zwłaszcza jeśli Wy lubicie takie klimaty. Las Murckowski to zdecydowanie dobry wybór!

Ostatnie miejsce, które polecam to Mariacka. Tutaj znajdziecie mnóstwo ciekawych uliczek i zaułków, gdzie można zrobić ciekawe zdjęcia. Mariacka to też miejsce, które jest bardzo charakterystyczne dla Katowic, więc na pewno będziecie mogli poczuć ducha miasta. No i tutaj również jest mnóstwo zieleni, co pozwala na robienie zdjęć w cieniu i ciekawych kompozycji.

Podsumowując Katowice oferuję bardzo wiele. A ponad to co pokazałem, jest jeszcze wiele innych miejsc, na które nie starczyło czasu. Zapraszam na plener ślubny do Katowic!

plener ślubny w Katowicach
plener ślubny w Katowicach
Plener ślubny Muzeum Śląskie
Plener ślubny Muzeum Śląskie
sesja ślubna Muzeum Śląskie
sesja ślubna Muzeum Śląskie
Plener ślubny Muzeum Śląskie
Plener ślubny Muzeum Śląskie
sesja ślubna w Katowicach
Zdjęcia ślubne z drona
Nikiszowiec Plener ślubny
Nikiszowiec na zdjęciach
Nikiszowiec sesja ślubna
Nikiszowiec sesja ślubna
Nikiszowiec na zdjęciach
Nikiszowiec Plener ślubny
Nikiszowiec Plener ślubny
plener ślubny w Katowicach
plener ślubny o wschodzie słońca

Jak Wam się podoba pomysł by zrobić plener ślubny w Katowicach? Czy Wasze miasta również mogą być tak inspirujące i różnorodne?

Zobacz zdjęcia z reportażu Magdy i Adama Calvados Katowice