Przejdź do treści

Reportaż ślubny

Czym jest reportaż ślubny? Dla mnie jest wszystkim tym, co dzieje się w dniu ślubu. To ułamki dnia, które pozwalają opowiedzieć mi Wasz ślub. Zawsze staram się złapać zarówno to, co powinienem, jak i to, co zaskakujące. Uśmiech dumnego ojca prowadzącego córkę do ołtarza,, zachwyt Pani Młodej na widok swojej sukni, szaleństwa na parkiecie, wystrzał konfetti po wyjściu z kościoła, śpiące pod stołem dzieci… W dniu ślubu wiele się dzieje, dlatego tak różnorodna jest ta galeria. Przyjemnego oglądania.

Czym dla mnie jest reportaż ślubny?

Jako fotograf ślubny, mam to szczęście, że zostaję dopuszczony do chwil, które są wyjątkowe dla Par oraz ich bliskich. Reportaż ślubny to jedno z najbardziej wymagających zadań dla mnie, jako fotografa. Muszę działać szybko, elastycznie i jednocześnie zachować najwyższą jakość zdjęć. W końcu dokumentuję jeden z najważniejszych dni w życiu moich Par! To dla mnie wielka odpowiedzialność, ale jednocześnie ogromna radość. Dzięki mojej pracy Para Młoda może powrócić pamięcią do tych niezwykłych chwil. Wielu z sytuacji, które uchwyciłem, nie pamiętają lub ich nie widzieli. Tego dnia wiele dzieje. Dlatego tak ważne jest dla mnie ciągłe poszukiwanie kadrów w trakcie reportażu.

Zaufanie, którym mnie obdarzacie, przekuwam w pełne skupienie i ciągłe dopracowywanie rejestrowanych kadrów. Choć staram się być niezauważanym, jeśli trzeba, to potrafię wkroczyć, doradzić, podać pomocną dłoń. Najczęściej jednak jestem niewidoczny, by uchwycić naturalne i spontaniczne momenty, które są idealną kwintesencją reportażu. Uważam, że naturalność i spontaniczność są kluczowe w reportażu ślubnym. Dzięki mojemu doświadczeniu i umiejętnościom jestem w stanie wychwycić piękno, emocje i szczegóły, które stanowią esencję tego wyjątkowego dnia.

Zdjęcia umożliwiają Parze Młodej i Gościom powrócić pamięcią do tych wyjątkowych chwil z tak pięknego dnia. Reportaż ślubny to dla mnie nie tylko praca, ale również spełnienie marzeń, ponieważ tworzę coś, co pozostanie z Wami na całe życie. W końcu, gdy po latach będziecie przeglądać swoje zdjęcia, chcę byście, mogli powiedzieć: „to był naprawdę piękny dzień”.