Przejdź do treści

Laskowo Wesele Gosi i Dawida

Plener w Rudach
Pod Platanami Wilkowice Wesele

Restauracja Laskowo Wesele Gosi i Dawida to pierwszy ślub sezonu. Pierwszy reportaż zawsze poprzedzony jest wielkimi przygotowaniami. Całą zimę czekam na ten dzień, do którego przygotowania wyglądają inaczej. Wydawać by się mogło, że fotograf potrzebuje aparatu i już gotowy do pracy. Ilość sprzętu, który jest niezbędny, jest ogromny. Zapasowe elementy, czy też ładowanie kilkudziesięciu akumulatorów do 5 lamp błyskowych, statywów, kabli, ładowarek, zapasowych koszul, spinek do mankietów…nazbiera się tego. Skompletowanie wszystkich niezbędnych narzędzi to jedno, a do tego dochodzi ustawienie aparatów, lamp, komputera pod pracę na ślubach. Jest jeszcze aspekt psychologiczny. Miesiące między sezonami – poza nielicznymi reportażami w zimowej scenerii – to czas podsumowań, przemyśleń, ładowania wewnętrznych baterii, a także planowania. Pierwszy ślub sezonu ma wysoko postawioną poprzeczkę, a przy tym nacechowany jest największą dozą stresu. Myślę, że zimowa przerwa jest na tyle obszernym tematem, że kiedyś napiszę o tym osobny wpis. Tymczasem wracam do Gosi i Dawid.

Przygotowania ślubne w domu rodzinnym

Przygotowania w domu to mój ulubiony moment – można dać popis kreatywności – zwłaszcza w aspekcie kompozycji kadrów. Wszystko zaczęło się w Zabrzu. Piękna, słoneczna pogoda. Cudowne, minimalistyczne wnętrze domu Rodziców, wspomagało mój proces. Może gdyby makijaż nie zaczął się godzinę przed umówioną porą, byłoby więcej kadrów? Następnym razem ;)

Ślub w Bazylice w Rudach

Wspaniałe w tej pracy jest to, że mimo wielu lat, sporej ilości ślubów, nadal są miejsca, w których jeszcze nigdy nie byłem, nigdy nie pracowałem. Rudy położone w połowie drogi między Rybnikiem, a Kędzierzynem lub jak kto woli w połowie drogi między Raciborzem, a Gliwicami są jednym z tych miejsc, które nie dość, że nie były przeze mnie odwiedzone, to jeszcze zaskoczyły mnie pozytywnie i to bardzo! Bazylika w Rudach to wyjątkowa perła na mapie sakralnych zabytków. Jak doda się do oceny miejsca otoczenie – punktacja będzie wysoka. Zwłaszcza kiedy ma się szansę oglądać ją z góry. Zwłaszcza kiedy ma się okazję zrobić plener w przylegających terenach!

Laskowo Wesele

W restauracji Laskowo w Jankowicach odbyło się wesele, które było dopracowane w każdym detalu. Dekoracje florystki najwyższych lotów. Desery obok, których ciężko było przejść. ProseccoVan – bo czemu nie, bąbelki to zawsze dobry pomysł tego dnia! A do tego lokalizacja las. Nie mogłem nie skorzystać z otoczenia i wykonałem w pobliżu restauracji krótką sesję plenerową o zachodzie.

Zapraszam do oglądania. Zapraszam na reportaż ślubny Gosi i Dawida.

Ślub w Rudach
Ślub w Rudach
Ślub w Rudach
Ślub w Rudach
Plener w Rudach

Współodpowiedzialni za to dzieło:
Wizaż: Margota Małgorzata Bachta
Suknia Cloo Katowice
Ceremonia: Bazylika Matki Bożej Pokornej w Rudach
Wesele: Laskowo Jankowice
Dekoracje sali: Angelo Zabrze
Zespół: Joy Hunters